محیط زیست, ویژه

تابستان؛ فصل زندگی سالم و به دور از بیماری

۰ 12
image_pdfimage_print

شما چه فصلی را بیشتر دوست دارید؟ در کدام فصل احساس بهتری دارید؟ فکر می کنید فصل های چهار گانه وضعیت جسمانی ما را تحت تأثیر قرار می دهد؟ آیا حال خوب و بد می تواند تابعی از همین تغییر فصول باشد؟
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، نزدیک دو ماه تا رسیدن فصل محبوب فرصت باقی است، فصل روزهای طولانی و آفتاب سوزان، فصلی که هر چند گرمای طاقت فرسایی دارد اما عاشقان فراوانی دارد. تابستان فصل تعطیلی ها و سفرهای لذت بخش است، فصلی که با خیالی آسوده می توانید به دریا و جنگل منظر طبیعی خیره شوید و از زیبایی آنها سرشار شوید. در کنار همه اینها تابستان فصل سلامتی است. اما چرا در تابستان شرایط جسمانی ما بهتر و با ثبات تر است؟
بنا بر آخرین مطالعات انجام شده، عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان همزمان با تغییر فصل ها دچار تحول و دگرگونی می شود. در واقع، سطح فعالیت 25 درصد از ژن های ما با توجه به زمان سال تغییر می کند؛ بعضی از زن ها در زمستان فعال تر هستند و بعضی دیگر در تابستان. این گردش فصل ها بر سلول های ایمنی بدن، ترکیبات خونی و بافت های چربی اثر گذارند. از مدت ها تقریباً برای دانشمندان مسجل شده است که بیماری های قلبی و مشکلات سیستم خود ایمنی بدن مثل ام اس، دیابت نوع 1 و اختلالات روانی در فصول مختلف به صورتی متفاوت بروز و ظهور پیدا می کنند.
به همین دلیل زمستان فصل تشدید بیماری های قلبی و روانی است و تابستان فصل دوری عملکرد بهتر سیستم ایمنی بدن و بهتر شدن شرایط جسمانی است. تابستان فصلی است که ژن های بازدارنده التهاب های بدنی فعال می شوند و از این طریق راه ورود بیماری های مختلف به بدن را سد می کنند. بنابراین تابستان علاوه بر اینکه زمان خوش گذرانی و سپری کردن روزهای شاد است، فصل زندگی سالم و به دور از بیماری است حتی اگر تحمل گرما و نورش کمی سخت باشد.
منبع natureworldnews

در باره نویسنده / 

مدیروبسایت

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. موارد مورد نیاز علامتگذاری شده است *

تازه ترین مطالب

  • خونریزی شدید دوران قاعدگی یا منوراژی؛ علائم، علل ایجاد و درمان

    میزان طبیعی از دست دادن خون در یک قاعدگی طبیعی ۶۰ میلی لیتر می باشد از دست دادن خون بیش از  ۸۰ میلی لیتر در یک قاعدگی با طول مدت طبیعی و یا قاعدگی طولانی مدت(بیش از۷روز)به عنوان خونریزی بیش از حد و یا منوراژی شمرده می شود.

  • روشهای سالم افزایش وزن

    اکثر افراد به اشخاصی که می خواهند وزن اضافه کنند، غبطه می خورند چون تعداد افرادی که  دچار اضافه وزن هستند بیشتر بوده و برای این افراد پرهیزات غذایی بسیار دشوار می باشد.

  • تهوع و استفراغ بارداری و راههای درمان آن

    بروز تهوع خفیف تا شدید که گاهی با استفراغ همراه است،در سه ماهه اول بارداری غیرطبیعی نیست.تقریبا ۵۰%زنان در طی دوران بارداری این علائم را تجربه می کنند. تهوع ممکن است در هر زمانی از روز اتفاق بیفتد اما صبح ها شایع تر بوده و به همین علت عارضه صبح گاهی نامیده می شود