محیط زیست, ویژه

هوای پایتخت در وضعیت قرمز است/افزایش روزهای ناسالم در سال جاری

4
image_pdfimage_print

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران از ثبات آلودگی هوا در تهران خبر داد و گفت: روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته ۱۲ روز افزایش داشته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا،محمد رستگاری با بیان اینکه شرایط پایداری هوا تا چهارشنبه ادامه دارد، گفت: شاخص عدد نزدیک به ۱۵۰ است که در بعضی اوقات بالاتر از ۱۵۰ و در برخی ساعات کمتر از ۱۵۰ می‌رسد و در وضعیت قرمز قرار دارد که برای همه گروه‌ها ناسالم است.

او با بیان اینکه اقدامات لازم انجام شده است، ادامه داد: در صورتی که این اقدامات براساس شیوه‌نامه انجام نمی‌شد، شاخص آلودگی هوا به ۱۷۰ هم می‌رسید و این تمهیدات باعث شده تا وضعیت آلودگی هوا ثابت بماند و بیشتر نشود.

رستگاری خاطرنشان کرد: در زمان وارونگی هوا هر میزان آلودگی که وجود داشته باشد در هوا تجمع پیدا می‌کند و تا زمانی که شرایط جوی تغییر نکند، امکان خروج از سطح شهر تهران را ندارد.

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: در سال ۹۶، تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس تا امروز ۶۰ روز بوده است که نسبت به سال مدت مشابه سال قبل ۱۲ روز افزایش داشته است.

رستگاری تاکید کرد: براساس پیش‌بینی مدل‌های هواشناسی از روز پنجشنبه سامانه‌ای وارد کشور می‌شود که با وزش باد و احتمال بارندگی همراه خواهد بود.

در باره نویسنده / 

مدیروبسایت

مطالب مرتبط

تازه ترین مطالب

  • خونریزی شدید دوران قاعدگی یا منوراژی؛ علائم، علل ایجاد و درمان

    میزان طبیعی از دست دادن خون در یک قاعدگی طبیعی ۶۰ میلی لیتر می باشد از دست دادن خون بیش از  ۸۰ میلی لیتر در یک قاعدگی با طول مدت طبیعی و یا قاعدگی طولانی مدت(بیش از۷روز)به عنوان خونریزی بیش از حد و یا منوراژی شمرده می شود.

  • روشهای سالم افزایش وزن

    اکثر افراد به اشخاصی که می خواهند وزن اضافه کنند، غبطه می خورند چون تعداد افرادی که  دچار اضافه وزن هستند بیشتر بوده و برای این افراد پرهیزات غذایی بسیار دشوار می باشد.

  • تهوع و استفراغ بارداری و راههای درمان آن

    بروز تهوع خفیف تا شدید که گاهی با استفراغ همراه است،در سه ماهه اول بارداری غیرطبیعی نیست.تقریبا ۵۰%زنان در طی دوران بارداری این علائم را تجربه می کنند. تهوع ممکن است در هر زمانی از روز اتفاق بیفتد اما صبح ها شایع تر بوده و به همین علت عارضه صبح گاهی نامیده می شود